זוכי תחרויות האביב 2016

אלון פטרילין

* הזוכה בפרס בפסנתר ע"ש רפי גורלניק
* הזוכה בפרס משרד התרבות והספורט לביצוע המצטיין של יצירה ישראלית כלית
* הזוכה בפרס "חביב הקהל" בפסנתר ע"ש מאירה גרא, תרומת משפחת גוטסמן

אלון פטרילין נולד בישראל ב-1994. החל ללמוד פסנתר בגיל תשע אצל אלכסנדרה בורשטיין בקונסרבטוריון קרית ביאליק. שירת בצה"ל במעמד מוסיקאי מצטיין. בשנים 2013-2012 היה תלמידו של ואדים מונסטירסקי, כיום לומד באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בכיתתה של דריה מונסטירסקי. אלון זכה בפרסים רבים: בתחרות ע"ש פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים, בתחרות הסולו ובתחרות למוסיקה קאמרית של האקדמיה בירושלים (2015) ובמקום הראשון בתחרות "American Protégé" (2015) – כחלק מהפרס, זכה אלון להופיע באולם קרנגי בניו יורק. אלון היה מספר פעמים סולן עם התזמורת הסימפונית חיפה והתזמורת הפילהרמונית של אוניברסיטת אליקנטה, ספרד תחת שרביטם של ואג פפיאן, טליה אילן, עידית שכטמן ומיכנהה איגנט. אלון אף השתתף בכיתות האמן הבין לאומיות תל חי, בפסטיבל פרוג'ה, איטליה ובפסטיבל סאמיט, ניו יורק. נוסף על אלה, אלון משתתף בפעילויות מרכז אולדוול של האקדמיה בירושלים והשתתף בכיתות אמן רבות.

זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל משנת 2012.

ניר רום נגי

* הזוכה בציון לשבח בתחרות בויולה, פרס ע"ש משפחת גוטסמן
* הזוכה בפרס "חביב הקהל" בויולה ע"ש מאירה גרא, תרומת משפחת גוטסמן

ניר רום נגי, יליד ישראל, החל את לימודי הכינור והוויולה בקרית טבעון אצל המורים יהודית מרקוש ואורי לביא. בעל תואר ראשון מבית-הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, שבו למד אצל צבי כרמלי וחיים טאוב וזכה בתחרות למוסיקה קאמרית לשנת 2012. כיום ניר לומד לתואר שני בבית-הספר למוסיקה ע"ש מנדלסון בלייפציג בכיתתה של טטיאנה מזורנקו. ניר היה ויולן ראשון בתזמורות כגון הפילהרמונית הישראלית הצעירה, התזמורת הסימפונית של בית-הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה והתזמורת הייצוגית של בית-הספר למוסיקה ע"ש מנדלסון בלייפציג. שירת בצה"ל במעמד מוסיקאי מצטיין וניגן סולו עם התזמורת הקאמרית של חיל החינוך והנוער. ניר השתתף בכיתות אמן בהדרכת עברי גיטליס, רבקה גולני, הרטמוט רודה, עתר ארד, גלעד קרני, מרטין אאוטרם ושמואל אשכנזי.

זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה–ישראל משנת 2007 ומנגן בוויולה מעשה ידי זיגמונטוביץ', המושאלת לו ממאגר הכלים של הקרן.

עופר סטולרוב

* הזוכה בציון לשבח על ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית כלית 

עופר סטולרוב נולד ב-1994 והחל את לימודי הפסנתר בגיל שש אצל אסיה לוטביק. בגיל 13 החל את לימודיו בקונסרבטוריון קרית ביאליק בהדרכת אלכסדנרה בורשטיין. במהלך לימודיו ניגן בקביעות עם תזמורת הקונסרבטוריון, השתתף בפעילויות מרכז אולדוול לפסנתרנים צעירים מצטיינים בקונסרבטוריון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ניגן בקונצרטים ששודרו בקול המוסיקה והשתתף בכיתות אמן בהדרכת פסנתרנים בהם מארי פרחיה ורוברט לוין. בשנת 2012 התגייס לצה"ל במעמד מוסיקאי מצטיין והחל את לימודיו לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים אצל ואדים מונוסטרסקי. עופר היה סולן עם תזמורת אוניברסיטת אליכנטה שבספרד, התזמורת הסימפונית אשדוד והתזמורת הסימפונית חיפה. ב-2014 זכה במקום השני בתחרות פסנתר לתמיד באשדוד וב-2015 זכה במקום הראשון בתחרות הבין לאומית מטעם הקהילה היהודית בשטוטגרט. השתתף בפסטיבלי המוסיקה סאמיט, ניו יורק ופרוג'ה, איטליה.

זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה–ישראל משנת 2012.